Turecko – Orient západu

Rozmanitá a krásná země rozkročená mezi Evropou a Asií, přezdívaný také často Orient Západu…ano, řeč je o Turecku, které představuje nejen dokonalé spojení Východu se Západem, ale také středověkou kulturu mísící se s dnešní globální civilizací. V ulicích tureckých měst potkáte nejen ženy a dívky zahalené od hlavy až k patě, ale i ty, které mají rády minisukně a vyzývavé topy. Uslyšíte zde hudbu starých předků mísící se s hlukem rychle jedoucích limuzín. Vítejte v Turecku.

Za bránu do Turecka je jednoznačně označováno hlavní město – Istanbul. Toto více než 14ti milionové město má turistovi skutečně co nabídnout. Naláká vás nejen na úžasné historické památky, ale také nákupní možnosti a v neposlední řadě jedinečnou kulturní scénou.

Místní bazary patří již k legendám, zvláště pak právě ty v Istanbulu. Nejznámější z nich se nazývá Velký bazar (Kapali Carsisi) a rozprostírá se na ploše o velikosti 20 hektarů. Můžete zde nakoupit třeba koření z celého Orientu anebo jen načerpat atmosféru pravého tureckého ruchu. Ve více než 60ti uličkách pak najdete desítky restaurací a přes 4400 obchodů.

Vydejte se za sluncem na Tureckou Riviéru

Hlavním trumfem Turecka je však jeho pobřeží, zejména pak to jižní, které je doslova rájem pro všechny milovníky slunce, teplého moře, šnorchlování  a potápění. Nejznámější pás označovaný jako „Turecká Riviéra“ se rozprostírá mezi západním městem Kas a východním městem Alanya. Před nepříznivým počasím je celá oblast chráněna pohořím Taurus, díky němuž si také v této oblasti můžete užívat slunce neuvěřitelných 300 dní v roce.

Hlavním centrem Turecké Riviéry je starobylé město Antalya, které vás uchvátí svými překrásnými historickými památkami, úžasným přístavem a spoustou možností k nákupu. V okolí pak můžete lenošit na ukázkových plážích či obdivovat krásy přírody.

Tak již neváhejte a už si shánějte letenky. Je čas vyrazit za sluncem, mořem a orientální kulturou do překrásného Turecka.

Tento příspěvek byl přečten203 krát!

Facebookrss
Facebook