Chorvatská Brela: Klenot s jednou z nejkrásnějších pláží světa

Makarská, Baška Voda nebo Podgora? Pravděpodobně jste tady už nejednou zavítali. Není se čemu divit, vždyť právě tato tři letoviska patří mezi TOP destinace, do nichž míří turisté z celého světa. A Češi nejsou výjimkou. Co nás na Chorvatsku tolik láká? Cenová dostupnost, jeho blízkost, krásné pláže nebo výborné jídlo? A víte, že Jaderské pobřeží ukrývá opravdové skvosty a nejkrásnější pláže světa?

Brela – kráska nedaleko Makarské

BrelaMalé turistické městečko s názvem Brela představuje klidné a malebné letovisko, které najdete zhruba 15 kilometrů západně od Makarské. Letovisko je tvořeno dvěma osadami, z nichž první je Gornja Brela, ležící téměř celá uvnitř přírodního parku Biokovo a Brela, která je vlastně městečkem složeným z několika menších vísek (nejznámější Soline a Donje Selo).

Punta Rata – jedna z nejkrásnějších pláží světa

Brela se může pochlubit kilometry krásných oblázkových pláží, které omývá tyrkysové moře. Navštívit zde však můžete také jednu raritu, kterou je pláž Punta Rata, jež si díky své kráse a čistotě vysloužila Modrou vlajku, ale také vysoké umístění v žebříčku portálu European Best Destinations. V roce 2015 byla zvolena jednou z nejkrásnějších pláží světa!

Narazíte zde na typickou architekturu i celebrity

Pokud do Brely zavítáte, těšit se můžete z pohledů na typickou středomořskou architekturu, malebné borovicové háje, ale také z přítomnosti českých i zahraničních celebrit či vysokých státníků, kteří v Brele pravidelně tráví dny či týdny volna.

Pozor na volné kapacity!

Protože je však dovolená v Brele velmi žádaná, termínů a ubytovacích kapacit před létem rychle ubývá. Chcete-li si zajistit nízkou cenu, vsaďte na last minute zájezdy, které bývají mnohdy o několik desítek procent levnější, než klasické zájezdy zakoupené s předstihem

Pozn. Tento článek je komerční.

Tento příspěvek byl přečten303 krát!

Facebookrss
Facebook