Na kole po Kokořínsku

Kokořínsko patří k chráněné krajinné oblasti a nutno podotknout, že skutečně právem. Oblast kolem hradu Kokořína je skutečně krásná a je  ideálním místem nejen pro strávení příjemné dovolené, ale také pro příjemnou projížďku na kole, kterou hravě zvládnou i malí účastníci výletu.

Kokořínsko se rozprostírá v oblasti Mělníka, Mladé Boleslavi a České Lípy. Hlavní část tvoří Kokořínské údolí, kde se můžete kochat nádherou našich lesů, skal a potokem Pšovkou, který vás bude provázet po celém údolí. Ten pramení pod známým hradem Houskou, který ostatně v rámci vašeho cyklovýletu můžete také navštívit. Projížďka na kole je zde skutečně příjemná, v horkém létě je zde díky lesům  příjemný stín. Navíc díky ideální poloze jezdíte prakticky stále po rovinných trasách., což určitě uvítají zejména tzv. “sváteční” jezdci či rodiny s dětmi. Vaši trasu po Kokořínsku můžete zahájit např. u lhoteckého nádraží či na parkovišti pod Pokličkami a dále se vydat po některé z vyznačených tratí.

Kokořínsko plné skalnatých útvarů.

Obří hlava a žába.

Obří hlava a žába.

Celé Kokořínsko je protkané zajímavými skalnatými útvary, které mnohdy připomínají pohádkové bytosti či zvířata. Pokud se vydáte k Pokličkám a pojedete dále po “modré”, nemůžete neminout skalní útvar nazvaný Obří hlava a žába. Budete-li pokračovat dále, dostanete se k rozcestí, kde se  vydáte po “žluté” až dojdete k dalšímu zajímavému skalnímu útvaru Faraon.

Samozřejmě, pokud navštívíte Kokořínský důl, neměly byste vynechat ani návštěvu hradu Kokořín , který patří k nejnavštěvovanější památce Kokořínska. Při jeho zdolání se trochu zadýcháte, protože – tak, jak to většinou bývá – hrad stojí na pískovcovém ostrohu.

Pokud si chcete udělat delší výlet, můžete se vydat na Vrátenskou horu, jenž patří k jednomu z nejvyšších vrcholů Kokořínska. Zde stojí jedna z nejkrásnějších rozhleden v Čechách z níž při dobrém počasí můžete vidět i známý hrad Bezděz. Vyhlídková věž je přístupná pouze o víkendu.

 

 

 

Kam si zajít na jídlo

Váš cyklovýlet můžete spojit také s návštěvou některé z místních restaurací, kde si můžete nejen odpočinout, ale samozřejmě se i posilnit na další trať.

Restaurace U Slavíčků

Restaurace U Slavíčků


Restaurace U Slavíčků

Výletní restaurace s letní terasou v turistické oblasti Kokořínska. Hotová jídla i minutky. Minutky jsou specialitou šéfkuchaře. Pivo Prazdroj, Gambrinus. Svatby,oslavy a další společenské akce. Příjemné prostředí. na terase.

Kokořín Důl čp. 26

tel.: +420 315 693 384
mobil: +420 736 714 66

otevírací doba: 
po zavřeno, úterý – neděle 11 – 23 hod

 


Restaurace U Grobiána
Stylová hospoda s tradicí a pivem Podkováň.
Kokořín Důl čp. 18 (pod hradem Kokořín)

tel.: 606 090 263
www: http://grobian.kokorin.info/

otevírací doba:
út – ne: 11.00 – 22.00 hod.


restaurace_kokorin

Restaurace & galerie Truhlárna

Restaurace & galerie Truhlárna
Kokořín 29

Telefon: +420 725 946 149
+420 606 090 26

www: http://truhlarna.kokorin.info/

Tento příspěvek byl přečten1666 krát!

Facebookrss
Facebook