Dovolená v Chorvatsku stejně levně a jednoduše jako loni

Chorvatsko jen v loňském roce přilákalo tisíce českých turistů. Letos tomu nebude jinak. Chystáte se taky do této oblíbené dovolenkové destinace? Pak vás určitě budou zajímat novinky, na které se zde letos můžete těšit nebo třeba připravit.

Ubytování v Chorvatsku

chorvatskoStejně jako loni, tak i letos budou nejvíce turistům pronajímány nejrůznější apartmány. Chorvatsko totiž není typicky hotelovou destinací. I když i těch v posledních letech přibývá, nejlevnější a nejdostupnější možností ubytování je právě apartmán. Celkově ubytování v Chorvatsku letos oproti loňské dovolenkové sezóně výrazně nepodraží. Ubytování na týden zde vyjde stejně jako loni od tří až do patnácti tisíc v závislosti na kvalitně apartmánu nebo hotelu.

Mýtné na chorvatských dálnicích

Ani po loňském vstupu Chorvatska do Evropské unie se nic nezměnilo na tom, že budete muset při cestě do cílové destinace zaplatit mýtné. Až několik set korun pak ušetříte, když zaplatíte mýto elektronicky. K tomu, abyste tak učinili, budete potřebovat několik minut času. Zdarma obdržíte krabičku s předplaceným levnějším mýtným, kterou přilepíte na čelní sklo vašeho automobilu. Mýto budete mít následně až o dvaadvacet procent levnější. Když se pak vrátíte z dovolené domů, můžete přístroj půjčit přátelům nebo rodině, neboť je přenosný mezi vozidly stejné kategorie.

Last Minute dovolené v Chorvatsku

Chcete-li na dovolenou vyrazit již třeba za týden, nemusíte se bát, že neseženete ubytování či nějakou zajímavou nabídku u cestovních kanceláří. Ty totiž nelelkují a už od začátku roku prodávají nejrůznější nabídky dovolených v Chorvatsku. A i když je teprve první polovina tohoto roku, najde se mezi nimi několik nabídek na last minute dovolenou. Cenově pak takové zájezdy na sedm dní s polopenzí vychází na čtyři až sedm tisíc. Samozřejmě se jedná o ty, kde si zajišťujete vlastní dopravu.

Pozn. Tento článek je komerční.

Tento příspěvek byl přečten1811 krát!