Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Do Třeboně na kolo i na dovolenou

Plánujete už nějakou pěknou letní dovolenou? Nechce se vám letos lenošit u moře? Pak pro vás máme zajímavý tip – vyražte na dovolenou do Třeboně! Uvidíte, že nebudete rozhodně zklamáni.

Něco málo z historie Třeboně

Třeboň je jihočeské město ležícím u Českých Budějovic, jež největšího rozmachu dosáhlo zejména na počátku 17. století za vlády Rožmberků – známých Viléma a Petra Voka. Ti zde rozvinuli především pivovarnictví a rybníkářství a od roku 1602 se Třeboň stala hlavním sídlem tohoto rodu. V roce 1660 získali třeboňské panství Swarzenbergerové, kteří jej drželi až do 20tého století.

Třeboň a její kulturní památky

Město Třeboň nabízí turistům skutečné historické skvosty. Již samotné centrum – Masarykovo náměstí –  je skutečně překrásné. Naleznete zde řadu měšťanských domů s renesančními a barokními štíty, přičemž některé z nich mají ještě gotický základ. Zajímavé je také to, že na každé straně náměstí naleznete stejný počet domů (13). Nejvýznamnější objektem na náměstí je samozřejmě radnice.

Při návštěvě tohoto krásného jihočeského města si nenechte ujít místní renesanční zámek. Jedná se o zámecký komplex, který patří k největšímu v České republice. Zámek obklopuje park v anglickém krajinářském typu a nachází se v místech, kde Petr Vok vybudoval renesanční zahradu. V současné době se zde koná také řada zajímavých kulturních akcí.

Třeboň a cyklistika

Třeboňsko je překrásným místem pro milovníky cykloturistiky. Kromě klasicky značených cyklotras zde najdete i několik cyklistických naučných stezek. K těm nejznámějším patří:

  • Okolo Třeboně (délka 39 km) – začátek u rybníka Svět.
  • Rožmberk (délka 22 km) – začátek u rybníka Svět.
  • Stezkou Emy Destinové (48 km)
  • Na kole po okolí třeboňských rybníků (64 km)
  • Ze Slavonic do Třeboně (77 km)

Ubytování v Třeboni a okolí

Pokud vás Třeboň nadchla, pak můžete využít některého z nabízených ubytování:

Hotel Třeboň
Hotel Třeboň

Hotel Třeboň

Hotel Třeboň nabízí luxusní ubytování v Třeboni. Jedná se o 4 hvězdičkový hotel, který se nachází v historické části města.

Kontakt:

Rožmberská 35, 379 01 Třeboň

Web: www.hotel-trebon.cz

Tel.: 724 093 876

e-mail: info@hotel-trebon.cz

 

Penzion U kapra

Penzion U Kapra
Penzion U Kapra

Malebný penzion U kapra  se nachází v bezprostřední blízkosti historického centra Třeboně. Nabízí ubytování v 1 -3 lůžkových pokojích, které jsou vybaveny sociálním zařízením a malým kuchyňským koutem. V penzion U kapra naleznete příjemné  ubytování v Třeboni s možnosti stravování v místní restauraci či přilehlých hospůdkách.

Kontakt:
Dukelská 106
Třeboň 379 01
telefon : 721 251 000

www: www.ukapra.cz
email: penzion@ukapra.cz

 

 

Penzion Statek

ubytovani-trebonskoPenzion Statek nabízí překrásné ubytování ve stylových apartmánech, v domě s okrasným dvorem, udírnou a bazénem. Nachází se cca. 15 km od Třeboně a je ideálním místem pro strávení příjemné rodinné dovolené.
Kontakt:

Lhota u Dynína č. 23,

Dynín

Tel.: 777 101 920

www: www.statek-penzion.cz

 

Poznámka: Zdroje a foto itrebon.cz, trebonsko.cz