Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Staré Hrady – místo čarodějnic, draků a dráčat

Staré Hrady byl původní gotický hrad.
Staré Hrady byl původní gotický hrad.

Původně gotický hrad s později přistavěným renesančním zámkem, který leží nedaleko Dětěnic a města Libáň, měl být ještě před pár lety zbourán. Jaké štěstí, že se tomu tak nestalo, neboť bychom přišli o skutečně zajímavý tip na výlet, který bavil nejen děti, ale také nás, dospělé.

Na Starých Hradech si můžete vybrat z několika prohlídkových okruhů, a protože jsme si výlet chtěli opravdu užít, zvolili jsme rovnou 3, které na sebe skvěle navazovaly.

 

I. Hradní pohádková půda

Jako první nás čekala Hradní pohádková půda, kterou nás prováděla příjemná čarodějnice. Nejprve jsme však museli absolvovat povinný výcvik letu na koštěti a až poté jsme směli navštívit pohádkovou půdu. Čekali tu na nás nejrůznější čarodějnice a strašidla a samozřejmě nechyběli ani mocní draci. 

 

[unitegallery puda]

II. Hrad a zámek – Jak se žilo za císaře pána

V dalším prohlídkovém okruhu nazvaném Hrad a zámek – Jak se žilo za císaře pána nás rytíř provedl původním gotickým hradem, ukázal nám hradní kuchyni i repliku krámků. Samozřejmě ani zde nechyběli draci a dráčata, kteří celou exkurzi zejména dětem činili zajímavější. Po prohlídce hradní části jsme se přesunuli do části zámku, který byl k původní gotické tvrzi přistavěn. Zde na nás čekala ukázka ložnice z dob císaře Františka Josefa I. a největší lákadlo pro děti – Dračí královská komnata. 

[unitegallery stare_hrady_zamek]

 

Možnost zastřílet si z kuše na terč se musela využít.
Možnost zastřílet si z kuše na terč se musela využít.
Zámecké nádvoří Staré Hrady
Zámecké nádvoří Staré Hrady

Celá prohlídka zámkem, stejně jako pohádkovou půdou trvala necelou hodinku a protože nám do našeho posledního prohlídkového okruhu zbývalo ještě pár minut, vydali jsme se na nádvoří, kde si kluci zkusili zastřílet z kuše na terč. 

Na nádvoří bylo možné zakoupit malé občerstvení a pokud by nám ten den sluníčko více přálo, určitě bychom i poseděli v připraveném venkovním sezení. Bohužel počasí toho dne bylo velice „zimořivé“ a na sezení to příliš nebylo. Nicméně v zámku je i zámecká krčma, kam je možné zajít na oběd.

 

 

 

 

III. Zámecké pohádkové sklepení

Na závěr našeho výletu jsme se s princeznou vypravili do Zámeckého pohádkového sklepení. Zde jsme se podívali nejen do mokrého království vodníka, ale i do pekla, kde k naší smůle zrovna vyhasl pekelný oheň, takže zima tu byla skutečně pekelná. A ani v pohádkovém sklepení jsme nebyli ochuzeni o  pěknou dračí rodinku.

[unitegallery Stare_hrady_sklepeni]

 

Staré HradyPřestože naše putování trvalo přes 3 hodiny, ani jeden z našich kluků (8 a 10 let) za celou dobu neremcali, že chtějí jet domů, nebo, že je to nebaví. Staré Hrady mohu rozhodně jako „skvělý tip na výlet“ doporučit.

A malá hádanka na závěr:

„Víte, jaké je rozdíl mezi zbrojí a brněním?“ Poku ne, tak na Starých Hradech se to dozvíte.

 

 

Informace:

  • www.starehrady.cz
  • tel.: +420 602 302 265
  • e-mail: info@starehrady.cz

otevírací doba: hrad je otevřen celoročně a to včetně sobot, nedělí a státních svátků:

leden – duben od 10:00 – 17:00, květen, červen, září – 9:30 – 17:00, červenec, srpen – 9:30 – 18:00, říjen – prosinec – 10:00 – 17:00

 

Hodnocení
  • Program:
  • Prostředí:
  • Personál:
  • Služby:
  • Celkový dojem:
5
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *