Jaké kolo vybrat pro dovolenou?

 

Jestliže jste se rozhodli, že letos strávíte dovolenou na kolech, čeká vás rozhodnutí, jak typ kola pro své vyjížďky zvolíte. Výběr typu kola rozhodně nesmíte podcenit, protože právě na něm závisí to, jak si svou dovolenou užijete.

Podle čeho volit

kolo

Jaké kolo na dovolenou?

Pokud chcete vyrazit na kola, musíte dobře znát krajinu, ve které se budete pohybovat. Díky internetu si můžete zjistit, jaký typ cyklostezek se v dané oblasti nachází. Informace vám samozřejmě může podat i infocentrum v dané oblasti. Na výběr máte ze tří možností. Zvolit můžete kolo silniční, trekingové nebo horské.

Silniční kola

Hlavním znakem silničních kol jsou úzké pneumatiky. Silniční kola jsou vhodná v případě, pokud víte, že budete jezdit jen po silnicích. Díky úzkému profilu kola na silnici dobře sedí a jízda je velice pohodlná.

Trekingová kola

Trekingová neboli krosová kola jsou vhodná pro členitější terén. Užít si na nich můžete jízdu po rozličných površích. Vhodná jsou na polní cesty i na asfalt. Krosová kola vás vlastně nijak nelimitují, protože na nich můžete jezdit opravdu kdekoliv. Nehodí se ale pro náročné polní či kamenité cesty, protože na nich nejsou tolik stabilní.

Horská kola

Na horská kola vsaďte v případě, pokud si chcete užít jízdu v náročném terénu. Horská kola jsou vhodná na „hrbolaté“ cesty. Jízdu na nich si užijete v náročném terénu. Mají široké pneumatiky, které se dobře přizpůsobují výmolům. Kvalitní horské kolo by mělo mít odpružení, které snižuje sílu nárazů.

Nezapomínejte na výbavu!

Pokud máte vybrán typ kola, musíte se ještě řádně dovybavit. Pořídit byste si měli kvalitní cyklistické vybavení. Kupte si funkční prádlo. Důležitou součástí výbavy je helma. Kvalitu jízdy zpříjemní i rukavice či speciální cyklistické boty. Vaše kolo by mělo být vybaveno i bezpečnostními prvky jako jsou odrazka a světla. TIP – opravdu krásné cyklostezky najdete v Krkonoších. Více se dočtete v tomto článku.

Tento příspěvek byl přečten1229 krát!

Facebookrss
Facebook