Dovolená a úrazy dětí

úrazy na kole

Úrazy na kole nejsou ničím neobvyklým.

Dovolená a úrazy velice častou jdou ruku v ruce. O dovolených je samozřejmě riziko zranění vyšší, proto byste, zejména u dění neměli podceňovat jejich bezpečnost. Ochrana dětí by nejen v  čase dovolených měla být skutečně zvýšená a rodiče by riziko úrazů neměli podceňovat.

Jaké nebezpečí na dovolených hrozí?

Jistě nám každý rodič dá za pravdu, že děti jsou to nejcennější, co v životě máme. Mnohdy však nebezpečná rizika velmi podceňují, vždyť „co by se jim asi tak mohlo stát?“. A to je veliký omyl. Nebezpečí na děti číhá skutečně všude. Ptáte se, jaká ohrožení na děti číhají?

  • Úrazy a nehody dětí – děti mají až o 30 % zúžené zorné pole oproti dospělým a u 5ti letého dítěte jsou jeho reakce až dvakrát pomalejší. Úrazy také proto bývají příčinou až 40 % úmrtí dětí ve věku 0 – 14 let. Již z těchto poznatku vyplývá, že ochrana dětí skutečně není jen planou frází a že skutečně bychom se nad ní měli zamyslet.
  • Únosy dětí – přestože úplné zmizení dítěte bývá raritou a ve většině případů nese odpovědnost za únos dítěte rodič, není pravda, že se jedná o věc nemožnou. Zejména v případě zahraničních dovolených do exotických či neobvyklých zemí byste únosům děti měli věnovat skutečně zvýšenou pozornost.
  • Internet  – přestože během dovolené není příliš obvyklé surfovat po internetu, přesto čas od času i tuto technickou vymoženost využijte. Uvědomujete si však, že právě na internetu číhá na děti nejvíce nebezpečí? Víte, s kým si vaše dítě dopisuje, popř. chatuje např. na sociální síti? Právě anonymita je největším nepřítelem a hrozbou pro děti.

Nepodceňujte bezpečnost dětí. Chraňte je s profesionály, kteří své práci rozumí. Chraňte je s Angel Watch Team www.angelwatch.cz, tel. 733 126 358, e-mail: hotline@ochranadeti.cz.

Pozn. Tento článek je komerční.

Tento příspěvek byl přečten1380 krát!