Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Chcete zahnat nudu? Jeďte do Plzně

Evropské hlavní město kultury 2015 – to je titul, kterým se může pyšnit jedno z našich západočeských měst, které ve finálním klání porazilo i Ostravu, což možná některé překvapilo. Plzeň s celoroční šňůrou více než 600 zajímavých kulturních akcí se tak stala jednou z nejatraktivnějších metropolí naší republiky.

Pokud máte toto město spojené zejména s šedým průmyslem, pak věřte, že Plzeň prošla velkou změnou. Rozkvetla v barevnou krásku, která láká stále více turistů. Pokud jste tedy v Plzni dlouho či dokonce nikdy nebyli, pak věřte, že vám má skutečně co nabídnout.

Historie i současnost na jednom místě

katedrála sv. Bartoloměje

Hlavním centrem Plzně je náměstí Republiky, které spadá do plzeňské památkové rezervace. Zároveň je největším středověkým náměstím v České republice. Dominantou je katedrála sv. Bartoloměje, jež se pyšní dalším „nej“ v rámci České republiky – nejvyšší kostelní věží (102,26 metrů).

Řekne-li se Plzeň, většina z nás si však představí zcela jiný symbol – Plzeňský Prazdroj. A aby také ne – vaření piva je s Plzní spjato již od jejího založení, kdy král Václav II. udělil městu i právo várečné. Pokud tedy i vy patříte k příznivcům tohoto zlatavého moku, pak byste neměli vynechat exkurzi do legendárního pivovaru, kterému vévodí historická brána (ostatně ta je společně s vodárenskou věží i na seznamu UNESCO) a Pivovarského muzea, které sídlí v původním středověkém várečném domě.

Pokud se do Plzně vydáte s dětmi, pak určitě vyražte do místní zoologické  zahrady, která vás nadchne krásným přírodním areálem bez mříží a rozmanitostí chovaných zvířat. V jejím sousedství se nachází i oblíbený DinoPark, který je otevřen denně již od 8 hodin a nabízí unikátní atrakce, díky nimž se alespoň na malou chvíli dostanete o několik miliónů let zpět – do světa dinosaurů.

A pokud by to vašim dětem stále nestačilo, pak je můžete vzít do Muzea loutek, kde najdou i slavného Spejbla s Hurvínkem či do 3D Planetaria.

Letní tip: Pokud patříte k milovníkům kultury, pak se můžete těšit na nevšední projekt 9 týdnů baroka, který se v Plzni v tuto dobu pořádá. Během akce na vás čeká hudba, divadlo a třeba i ohňostroj.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *