Norsko je země, která vás dokonale uhrane. Přečtěte si, proč se do něj zamilujete!

Pokud jste ještě nikdy nenavštívili žádnou ze skandinávských zemí, vězte, že byste to měli v nejbližší době napravit a vydejte se do Norska. Nenechte se odradit chladnějším počasím či tím, že jde o dražší destinaci – severský stát vám vše vykompenzuje přírodními krásami a jedinečnou atmosférou. S počasím to navíc není tak hrozné, jak si možná myslíte, a co se týče peněz, nabízí se mnoho možností, jak ušetřit za cestu či ubytování.

Co byste měli o Norsku vědět (než vyrazíte)?

Trajektem do Norska míří především milovníci divoké přírody a nedotčené krajiny. Norové jsou velmi přátelští a vůči cizincům pohostinní. Obvykle netrpí předsudky, ovládají angličtinu a vždy ochotně poradí.

V Norsku se téměř nekrade. Země je bohatá, což je znát na vysoké životní úrovni zdejších obyvatel. Zároveň je zde velmi bezpečno.

Počítejte s tím, že pronájem auta je poměrně drahý. Proto zvažte dopravu vlastním vozem (převeze vám ho trajekt), případně cenově dostupnou jízdu vlakem. Železniční doprava je v Norsku velmi příjemná a komfortní.

Co byste měli v Norsku vidět (až tam budete)?

Rozhodnete-li se jet trajekty do Skandinávie, užijete si skvělou podívanou již během cesty – pohled na majestátní fjordy je přímo fascinující. Nejnavštěvovanějšími jsou  Nærøyfjord a  Geirangerfjord.

Chcete-li důvěrně poznat místní tradice a zároveň si užít nevšední kombinaci většího města zasazeného v přírodě, rozhodně se vydejte do Bergenu. Pokocháte se zde pohledem na malebnou přístavní část, zavítáte do známého Rybářského muzea či do staré pevnosti Bergenhouse. Na své si však přijdete i v případě, že prahnete po zážitcích gurmánského charakteru – zdejší rybí trh nabízí nespočet čerstvých specialit.

K dalším „povinným“ zastávkám v Norsku patří příjemné hlavní město Oslo a studentský Trondheim. A samozřejmě norské národní parky, jako je Jostedalsbreem s největším evropským ledovcem.

Poznámka: Tento článek je komerční.

Tento příspěvek byl přečten185 krát!

Facebookrss
Facebook