Lázně Aurora Třeboň – recenze

Lázně Aurora Třeboň

Lázně Aurora Třeboň

Lázeňský komplex Aurora se nachází v Třeboni a v rámci svých služeb nabízí nejen klasické lázeňské pobyty, ale také  wellness balíčky. Vzhledem k tomu, že Třeboň patří k mé srdeční záležitosti, rozhodli jsme se využít nabídku v podobě SUPER Last moment pobytu (3 dny, 2 noci), která zahrnovala:

 • 2x ubytování v dvoulůžkovém pokoji superior s balkónem
 • 2x polopenze formou bufetu
 • 1x slatinná koupel
 • 1x masáž vonnými oleji Aurora
 • 1x mechanická masáž Dryjet
 • Volný vstup do bazénového komplexu, sauny a fitness

První možný termín rezervace pobytu si pečlivě hlídejte

Již při objednávání pobytu jsem byla nepříjemně zaskočena faktem, že termín lze rezervovat max. 3 týdny dopředu.  Vzhledem ale k názvu balíčku mě to asi nemělo překvapit. Nicméně pokud byste si přáli lázně navštívit například až za 2 měsíce, musíte jednoduše čekat, až vás systém pustí. Pozor ale – nečekejte příliš dlouho! To by se vám – tak jako nám – mohlo stát, že se nepodaří získat vybraný termín anebo typ ubytování. Termín první možné registrace vašeho data nástupu si proto pečlivě hlídejte, stačí i jednodenní zpoždění rezervace wellness pobytu a už nezískáte to, co chcete.

Ubytování lázně Aurora – wellness pobyt

Přestože jsme původně chtěli apartmán, který však již pro vybraný termín nebyl k dispozici, musím říci, že i pokoj typu superior byl skutečně luxusní. Nově zrekonstruovaný pokoj se samostatnou koupelnou, WC, fénem, lednicí, TV, WiFi a balkonem nabízel dokonalé zázemí pro pobyt v lázních. Postele byly velice pohodlné a výhled z balkónu úchvatný (bydleli jsme v 6tém patře). Ubytování tedy bylo velice příjemné, moderní a na vysoké úrovni.

Jídlo v lázních Aurora – Super Last moment pobyt

V rámci našeho balíčku jsme měli jídlo podávané formou švédských stolů a musím říci, že bylo skutečně výtečné. Výběr jídel byl opravdu excelentní, všeho bylo dostatek. Nápoje byly jak ke snídani, tak i k večeři zdarma a to včetně kávy. U snídaně nechyběl výběr pečiva, uzeniny či vajec, pro milovníky sladkostí nechyběli koláče, jogurty a müsli. K večeři jste si mohli pochutnat na rybách, masových směsích, hranolkách, kuskusu, bramborách či zeleninových salátů.

Služby a procedury wellness balíček Super Last moment

V rámci wellness balíčku SUPER Last moment pobyt jsme měli volný vstup do bazénového komplexu, kde byla voda upravená solnizací, takže žádná chemie. Mohli jste využít jak klasický plavecký bazén (voda zde je ale dost mělká), tak i „divokou řeku“, vířivky, či tobogán. Jízda na něm byla ale tak pomalá, že jsem další skluz vzdala. Také teplota vody byla úžasná. Aquacentrum hodnotím velice pozitivně.

Za poplatek vám byl také dispozici například squashový kurt, který jsme rádi využili.

Masáž DryJet

První proceduru jsme měli již v den příjezdu (procedury dostanete již naplánované). Jednalo se o masáž  DryJet. Osobám trpícím klaustrofobií však tuto proceduru nedoporučuji. Jednalo se o stroj podobný soláriu, do něhož si lehnete na břicho. Sestra na vás následně „přiklopí“ víko a spustí jej. Přístroj je poměrně hlučný, doporučuji tedy využít přiložená sluchátka. Princip DryJet je v tom, že vás „masíruje“ pomocí jakési hadice a to od kotníků až po záda. Pomocí tlačítka máte možnost si „masáž“ na určitém místě zastavit, k dispozici je i tlačítko STOP. Celá procedura probíhá přes vaše oblečení a netrvá déle než 15 minut, což pro mě bylo trochu zklamání. Čekala jsem od této procedury více.

Slatinná koupel

Slatinnou koupel není asi nutné představovat, jednalo se o klasickou koupel ve vaně plné teplé vody s kakaovou barvou. Koupel trvala cca 30 minut, poté jste se osprchovali a na cca 20 – 30 minut lehli zabalení na lůžko. Pokud patříte ke stydlínům stejně jako já, pak budete muset ostych nějak překonat, protože všude přebíháte nahatí. Dokonce i ve sprše vás sestra kontroluje, zda-li jste skutečně pořádně umytí, neboť koupel špiní.

Klasická masáž vonnými oleji

Ze slatinné koupele jsem šla rovnou na klasickou masáž vonnými oleji. Ta byla velice příjemná, zahrnovala jak masáž zad, tak i nohou a krku. Nicméně požitek mi trochu zkalil fakt, že masér chtěl, abych se opět svlékla celá – z důvodu možnosti umaštění oblečení, čemuž sice rozumím, nicméně řešit se to dalo i jinak.

Z důvodu již zmíněných jsem si tedy ponechala alespoň jednoduchý pás sukně, který jsem naštěstí měla kolem boků. Nerozumím, proč u vstupu do masérny není klientům k dispozici prostěradlo, do kterého by se mohli zahalit, určitě pro mě by to bylo příjemnější. Po masáži jsem prostěradlo na utření dostala, takže jsem alespoň zahalená odcházela.

Pozor na platbu za parkování! Lázně Aurora jej nemají zadarmo

Parkování u lázní Aurora

Parkování u lázní Aurora

Parkování u lázní Aurora je i pro klienty zpoplatněno částkou 45,- Kč / den, z čehož jsem byla opravdu velice nepříjemně překvapená. Pokud zde jste 2 noci jako my, pak částka není závratná, ale jako lázeňský host, který zde stráví 3 a více týdnů, bych tímto zjištěním byla asi velice znechucená. Myslím si, že tato služby by i vzhledem k ceně wellness balíčku měla být zdarma.

 

 

 

 

Třeboň a okolí

Třeboň určitě není třeba představovat. Patří ke krásným městům se spoustou kulturních památek, a možnostech vyžití. I když mimo hlavní sezónu nefungují naplno. Nicméně samotné lázně nabízejí hostům pravidelný program, jakým je např. návštěva kina, přednášky, jízda mašinkou po okolí apod.

Shrnutí Super Last moment wellness v lázních Aurora

Wellness v lázních Aurora v Třeboni byl velice příjemný zejména pak z pohledu luxusního ubytování a výborné kuchyni. Z procedur jsem trochu na rozpacích, myslím, že za cenu wellnessu, která nepatřila k nejnižším, bych si představovala masáž delší (min. 1 hodinu), o DryJet nemluvě. Z 5ti hvězdiček bych proto dala 4.

 Máte vlastní zkušenost s pobytem v lázních Aurora? Podělte se s námi  o ni v komentáři.

Tento příspěvek byl přečten1261 krát!

 • Ubytování:
 • Jídlo:
 • Prostředí:
 • Personál:
 • Služby:
 • Celkový dojem:
4.8
Facebookrss
Facebook