Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Kréta: Tip na příjemnou dovolenou u moře

Začali jste už přemýšlet, kde strávíte příští dovolenou? Možností je hodně. Láká-li vás nejvíce teplo a sluníčko, pravděpodobně zvolíte dovolenou někde na pobřeží. Vhodným tipem je Kréta. Za dovolenou ušetříte díky last minute Kréta.

Dovolená na Krétě

reckoKréta představuje největší řecký ostrov, na který směřuje hodně turistů. Co je na této destinaci láká? Dovolená na Krétě nabízí vše, za čím se vydáváme do přímořských letovisek. Je tu moře, sluníčko (alespoň v hlavní sezóně) a čeká tu na vás dokonalý turistický komfort. Kréta je na turisty připravená. Dokonce tu najdete nejkrásnější pláže na světě. Dostávají každoročně mezinárodní ocenění. Na Krétě se vám bude líbit i v případě, že si rádi vyjdete do přírody. Pěkných míst je tu hodně, ať už jde o přírodní či historické památky. Nezapomeňte také ochutnat řeckou kuchyni. Je vyhlášená svou pestrostí a chutností. Skládá se především ze zeleniny, ryb a mořských plodů, takže nejenže je výborná, ale také zdravá.

Nezapomeňte na památky

Zmínili jsme si už, že na Krétě stojí za to vydat se za památkami. A jaké konkrétně navštívit? Lákají-li vás spíše historické památky, nenechte si ujít Minojské paláce. Největším z nich je Knóssos. Pochází z doby bronzové. Nachází se nedaleko Iraklionu, hlavního krétského města. Jde o důležité dějiště související s minojskou civilizací. Dalšími minojskými paláci jsou Faistos, Zakros, Tilisos a Mallia. Upřednostňujete-li přírodní památky, navštivte soutěsku Samaria. Jde o nejdelší soutěsku v Evropě. Bez zajímavosti není ani palmová pláž Vai.

Chcete-li poznat nějaké krétský přístav, vydejte se do Rethymno. Rozprostírá se cca 80 km od hlavního města ostrova. Kréta není jediným řeckým ostrovem, na kterém můžete strávit příjemnou dovolenu. Dovolená Řecko má různé podoby, nebo byste se rádi podívali jinam?

 

 

Pozn. Tento článek je komerční.