Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Vyrazte poznat krásu Lužických hor!

Možná si i vy při vyslovení Lužických hor vzpomenete na národní park České Švýcarsko s jeho okouzlujícími scenériemi, jimž vévodí Pravčická Brána. Vaše znalosti jsou správné, ovšem jako turisté byste měli vědět, že Lužické hory toho mohou nabídnout mnohem více. Rozhodně stojí za poznání, ani vy možná nebudete vědět, kam dříve. Přinášíme malý přehled několika velice zajímavých míst a poradíme i s ubytováním.

Lužické hory a jejich největší skvosty

Pokud míříte do Lužických hor, vaší první zastávkou může být malebné městečko Kamenický Šenov s bohatou sklářskou historií a majestátní Panská skála, kterou si možná vybavíte z pohádky Pyšná princezna. Dále už můžete pokračovat poznávat romantická skalní města. Nádhernou atmosféru a upravené stezky pro pěší nabízí Pavlínino údolí. Pokud máte rádi vyhlídky, určitě se musíte zastavit v Jetřichovicích. Na některé z nich budete sice muset po žebříku, ale trocha námahy za okouzlující výhled do širokého okolí, rozhodně stojí. Dalším krásným výletem může být vrch Jedlová, na kterém najdete rozhlednu. Nádherné je také Kyjovské údolí – v zimě zde můžete obdivovat ledopády. Další atrakcí jsou zříceniny hradu Tolštejn a Milštejn. Prohlédnout si také můžete, jak se zde za dávných časů těžila ruda – stačí vyrazit do údolí Milířky. Atrakcí nabízí Lužické hory ještě daleko více, další tipy najdete v tomto článku.

Kde se výhodně ubytovat?

Chalupa na horách
Chalupa na horách

Abyste poznali krásu těchto hor, je třeba vyrazit na několik dní, takže jistě budete hledat i dobré ubytování v Lužických horách. Možností se nabízí více – ubytovat se můžete v kempech, penzionech i hotelech. Pokud vyrážíte ve více lidech, určitě by vás měla zajímat i cena chalupy v Lužických horáchtu je možné rezervovat již za pouhých 12 000 Kč na týden!

I v tomto případě ale platí, že to nejlepší ubytování Lužické hory rychle mizí. Plánujte tedy s dostatečným předstihem, abyste si ušetřili starosti s volnými termíny.

 

 

 

 

 

Pozn. Toto je komerční článek