Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Víte, jak správně hlásit pojistnou událost v zahraničí?

Pokud se právě chystáte na dovolenou do zahraničí a neuvažujete o tom, že byste si sjednali cestovní pojištění, pak jste buď velice nerozumní anebo velcí boháči. Tato nerozumnost by se vám totiž v případě úrazu mohla nehezky vymstít.

Jak postupovat v případě pojistné události

Cestovní pojištění v zahraničí je důležité.
Cestovní pojištění v zahraničí je důležité.

Pokud jste byli tak prozíraví a cestovní pojištění si sjednali, tak vám gratulujeme. Aby však sjednané pojištění mělo pro vás očekávaný efekt, je nutné vědět, jak správně v případě pojistné události postupovat. V případě nehody vám totiž správný postup může usnadnit řešení problémů přímo na místě a zároveň urychlí samotný průběh likvidace pojistné události po návratu z dovolené.

Podpora asistenčních služeb je více, jak důležitá

Součástí vašeho cestovního pojištění, které je velice důležité, je podpora asistenčních služeb (AS). Díky této službě jsou vám pracovníci pojišťovny schopni poskytnout pomoc 24 hodin denně, navíc jistě oceníte komunikaci v českém jazyce. Operátoři asistenční služby s vámi zkonzultují postup řešení vašeho problému, v případě potřeby zajistí i efektoví koordinaci řešení či vyhodnotí vaše konkrétní nároky.

Při sjednávání cestovního pojištění proto věnujte velkou pozornost tomu, jaké asistenční služby jsou v rámci pojištění nabízeny. Každá pojišťovna má rozsah asistenčních služeb uveden v pojistných podmínkách.

Škodní událost nahlaste hned, jak je to možné. Při hlášení mějte vždy při sobě telefonní kontakt, pro urychlení vyřízení pojistné události je výhoda znát také číslo pojistné smlouvy