Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Vila Miloš, Omiš, Chorvatsko

 

Když jedete na dovolenou do Chorvatska, máte na výběr spousty destinací. V každé destinaci pak najdete nepřeberné množství hotelů, penzionů a apartmánů. Každý upřednostňuje něco jiného. Jeden má rád luxus v podobě polopenze, jiný zase raději vyráží na jídlo do města. Pro ty, kteří mají raději spíše apartmány v klidnějších a starobylejších čtvrtích než moderní hotely v ,,hotelové zóně“, jsem vyzkoušela Vilu Miloš v malebném městečku Omiš ve Střední Dalmácii.

Ubytování

Vzhledem k tomu, že jsem se letos do Chorvatska vypravila poprvé, jsem vůbec nevěděla, co můžu očekávat. Byla jsem příjemně překvapena. Vila Miloš se nachází přímo v historickém centru Omiše, což je nádherné městečko, které z jedné strany obklopují hory a z druhé moře. Je to starý kamenný dům, úzký a vysoký, s jedním dvoj- a jedním trojlůžkovým apartmánem. Na jednu stranu vedou okna do starobylé uličky s kavárnami a restauracemi, druhá strana domu nabízí výhled na řeku a hory. Dvojlůžkový byt je bez balkónu, třílůžkový, otočený k horám, balkón má. Jednotlivé apartmány nejsou nijak velké, jen ložnice, malá kuchyň a koupelna. Když však není ošklivé počasí, člověk stejně stráví většinu dne venku. Velmi kladně hodnotím čistotu a dobrý stav celého ubytování a vybavení. Co jsem zde postrádala, to byla pánvička a pokličky na hrnce. A také Wi-Fi, přece jenom by si člověk rád přečetl třeba maily. Co si naopak do Vily Miloš nemusíte brát s sebou, jsou ručníky a ložní prádlo. Houbičky i prostředky na mytí nádobí jsou součástí výbavy kuchyně, ale např. utěrky, kuchyňské hadříky apod. si musíte dovést vlastní. Výhodu je blízká samoobsluha, kde si můžete chybějící věci dokoupit.

Stravování

Co se stravování týče, je možné objednat si polopenzi v blízké restauraci, já však dala přednost vlastnímu vaření. 50 metrů od Vily se nachází trhy i samoobsluha. Na trzích člověk nakoupí za dobrou cenu všechny možné druhy ovoce, ryb a mořských plodů, v samoobsluze pak mají podobné zboží jako u nás a ceny se také nijak výrazně neliší. Pokud chcete vyrážet na jídlo ven, kolem Vily Miloš jsou spousty výborných restaurací s venkovními zahrádkami v úzkých starobylých uličkách. Číšníci umí většinou více či méně česky, angličtinu ovládají naprosto bravurně a navíc, chorvatština není příliš těžká na porozumění. K jídlu tady najdete všechno od vídeňských řízků až po vybrané mořské plody. I tady jsou ceny hodně podobné těm u nás.

Koupání

Pláž je od apartmánů vzdálena 200 metrů. Je poměrně velká, s bílým čistým pískem a pozvolným sestupem do vody. Po dešti bývají u pláže naplavené řasy, jinak je však voda průzračná. Protože nedaleko odsud ústí do moře řeka, bývá teplota vody i ve velmi horkých dnech poměrně studená.

Parkování

Při příjezdu a odjezdu není problém zastavit přímo před Vilou na hlavní ulici, takže se člověk nemusí vláčet se zavazadly příliš daleko. Neplacené parkoviště pro delší dobu stání je asi 150 metrů od ubytování. O kus dál je také hlídané a placené (10€/týden).

Pro koho je ubytování vhodné?

Nedoporučovala bych bydlet ve Vile Miloš s malými dětmi. V restauracích se hraje a mluví dlouho do noci, což pro uspávání není zrovna vhodné. Díky rušnému nočnímu životu a nevelkým pokojům je toto bydlení jako dělané pro páry, které budou většinu dne trávit venku.

Cena

Cena za ubytování se liší měsíc od měsíce, nejvýhodnější je jet sem v květnu, červnu nebo září, kdy za týdenní pobyt ve Vile Miloš zaplatíte celkem 6 000. V hlavní sezóně, tzn. v červenci a srpnu, stojí ubytování od 9 000 do 10 000. Na závěr malé shrnutí:

+

poloha v centru města velikost apartmánů
blízkost pláže absence Wi-Fi
snadné parkování  
čistota a dobrý stav ubytování  

  Poznámka: zdroj fotografií https://www.nev-dama.cz/