Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Vezměte děti na cyklovýlet okolo „Blaťáku“

Patříte vy či vaše děti k fandům Pinďi, Myšpulína, Bobíka a Fifinky? Pak spojte příjemné s užitečným a vydejte se za těmito oblíbenými pohádkovými postavičkami na cyklovýlet okolo „Blaťáku“. Jde o příjemnou naučnou stezku, která vede po lesních cestách kolem Máchova jezera (z tohoto důvodu je vhodná pouze pro horská kola a terénní kočárky).

Vydejte se se Čtyřlístkem okolo Blaťáku

Cestu kolem Blaťáku zvládnou i menší děti
Cestu kolem Blaťáku zvládnou i menší děti

Pohádková trasa začíná ve městě Doksy (najdete jej na půli cesty mezi Českou Lípou a Mladou Boleslaví) na náměstí. Zde navštivte info centrum, kde doporučuji si zakoupit velice zdařilou brožuru-průvodce „Po naučné stezce se Čtyřlístkem okolo Blaťáku“, která vás celou trasou nejen provede, ale dozvíte se i spoustu zajímavostí, které vás na tomto cyklistickém výletě čekají.Děti by také neměly zapomenout na tužku, aby během cesty mohly odpovídat na zadané úkoly, které v brožuře naleznou.

na cestě kolem Blaťáku na vás čekáji i jiné zamíavosti
na cestě kolem Blaťáku na vás čekáji i jiné zamíavosti

Celá cyklotrasa je dlouhá cca. 15 km, a přestože poslední úsek je vzhledem k lesnatému terénu pro cyklisty trochu více náročný, bez problému celou trasu zvládl i náš 5ti letý syn. Celá naučná stezka je vedena po žluté značce kolem Blaťáku (alias Máchovo jezero). Na cyklovýletě vás čekají celkem 4 stanoviště, přičemž první zastavení se nachází kousek od informačního centra, těsně před vstupem do lesa v Kuřivodské ulici. U každého stanoviště je informační tabule s příběhem Čtyřlístku, nemůžete jej tedy minout. Druhé zastavení je pod vrchem Borný u odbočky na vyhlídku. Zde pozor, abyste zastávku nepřejeli, tak jako my, protože popis trasy v brožuře je poněkud nepřesný. Píše se zde, že je třeba opustit žluté značení a pokračovat do vrchu, ale není zcela jasně řečeno kde. Třetí zastavení je ves Starých Splavech, kde budete dále pokračovat po červené po Jarmilině stezce až do Třeskoprsk (alias Doksy). Poslední zastávkou je místní Muzeum Čtyřlístek, kde si děti i dospělí mohou odpočinout, zakoupit suvenýr a především odevzdat odpovědi na otázky, které pro děti byly připraveny v  brožuře a jejichž rozluštění našli na jednotlivých stanovištích. Za získání všech 4 obrázků postaviček a odevzdání odpovědí na otázky si děti mohou v Muzeu Čtyřlístku vyzvednout malou odměnu. Na závěr musím říci, že i přestože výlet na kolech byl pro děti chvílemi náročný, našim dětem se moc líbil a těší se, jak letos opět vyrazíme. Jen z mého pohledu by zastávek mohlo být více…i když, kdo ví J. TIP: Pokud by cesta bylo pro vás či vaše ratolesti příliš dlouhá, je možné využít „zkrácenou verzi“ této trasy a u druhé zastávky se svést výletní lodí na druhý břeh.

[one_half]

Mapa stezky Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku ke stažení zde: mapa-001

 

  [wpdm_file id=2  desc=“true“ ]

[/one_half] [one_half]

Muzeum Čtyřlístek

Vladštejnská 251,

472 01 Doksy

e-mail: ctyrlistek@ctyrlistek.cz

www.ctyrlistek.msdosky.cz

Otevírací doba: 

leden – únor / so – ne – 13:00 17:00

březen – květen, říjen – prosinec

st-ne / 13:00 17:00

červenec – srpen

út – ne 9:00 – 12:00, 13:00 – 17:00 [/one_half]

 

FOTOGALERIE

[unitegallery ctyrlistek]

  • Prostředí:
  • Zábava:
  • Celkový dojem:
5