Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Tajemná místa Česka aneb kde narazíte na duchy

Máte rádi tajemno a nudí vás klasické prohlídky hradů a zámků? Pokud patříte k citlivějším jedincům, kteří minimálně připustí fakt, že na těch strašidlech „něco je“, pak vám představíme zajímavá místa, kde je velká pravděpodobnost toho, že se s nimi setkáte.

Hrad Bouzov

Hrad Bouzov
Hrad Bouzov má prý svoji Bílou paní

Hrad Bouzov patří k oblíbeným místům nejen filmařů (točila se zde např. pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci či film Kopretiny pro zámeckou paní), ale samozřejmě i samotných návštěvníků. V roce 1939 podlehli jeho kouzlu i němečtí fašističtí pohlaváři, ovšem jen do té doby, než tu prožili několik nepříjemných setkání s naštvanými duchy

Na hradě Bouzov se prý zjevuje Bílá paní, která čas od času spustí poplašné zařízení nebo v noci hraje na piano. Většinou se zjevuje v nejstarší části hradu a její zjevení jsou popisovány různě, nejčastěji však buď jako pouhý světelný kužel, nebo jako ženská postava zahalená do bílého závoje. Podle pověsti má její zjevení být předzvěstí něčí smrti, nebo neštěstí nějakého příslušníka rodu.

 

Zámek Litomyšl

Zámek Litomyšl skrývá ducha zlé zámecké paní

Stejně tak jako hrad Bouzov i zámek Litomyšl je obestřen záhadným tajemstvím a i ve dne se zde dějí paranormální jevy, při kterých naskakuje husí kůže. Podle pověsti žila na zámku v Litomyšli zlá a pyšná paní, která odmítla žebračce dát jídlo. Ta ji proklela a hraběnka se v tu chvíli na zámeckém nádvoří propadla do země. Od té doby se na zámku zjevuje přízrak této zlé hraběnky, který prý vždy obejde nádvoří a zmizí v místech, kde se hraběnka propadla do země.

Podle očitých svědků však přízrak hraběnky není to jediným, co je na zámku v Litomyšli zvláštního. Při prohlídkách je možné někdy pozorovat různé paranormální jevy, jako je pohybování různých předmětů, nevysvětlitelné zhmotnění různých mlhovin či nepříjemné pocity v místnostech.

Kaple na hradě Houska

Kaple na hradě Houska patří k jednomu z nejmysterióznějších lokalit tohoto hradu. Celá místnost kaple je vlhká, až na jednu část – podlahu, kde se má nacházet průrva vedoucí do pekla. Podle legendy byl do této průrvy před jejím zazděním spuštěn odsouzenec na smrt, kterému byla za to slíbena milost. Lano však ani nedosáhlo svého dna, když se ozvalo odsouzencovo zoufalé volání. Když jej vytáhli, jeho vlasy byly bílé hrůzou a odsouzený následně do několika dnů skonal. Nad zazděnou průrvou pak byla postavena kaple, která měla vstup do pekla střežit. Podle průvodce zde zvířata (zejména psi návštěvníků) propadají panickému strachu, což je poměrně častá reakce němých tváří. Jejich instinkt je neomylný.

Nicméně i v samotném hradě se můžete setkat s různými paranormálními jevy – jako je pohupování lustru, nepříjemné pocity apod.

Lom Amerika

Lom Amerika patří k oblíbeným místům trampů. Prý zde však dodnes straší duch vojáka německého wehrmachtu Hanse Hagena, který se v tamějších chodbách ukryl před spojeneckými vojsky. Bohužel se však už nikdy nedostal ven.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *