Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Ochrání vás v zahraničí zákonná zdravotní pojistka?

Cestovní pojištění
Dovolená bez cestovního pojištění se může proměnit v noční můru.

Pokud máme v souvislosti s naším zdravím jednu hlavní povinnost, rozhodně se týká toho, že si musíme platit zdravotní pojištění. A to buď sami, nebo prostřednictvím zaměstnavatele. Mnoho lidí se proto ptá, zda je tato pojistka ochrání za hranicemi, nebo zda si musí sjednat cestovní pojištění do zahraničí. Podívejme se společně na odpověď, ze které vyplývá, že je určitě lepší si cestovní pojištění online sjednat.

K čemu zdravotní pojistka je?

Je určena k tomu, aby za nás hradila veškeré zdravotní výdaje, a to samozřejmě především na našem území. Ať už tedy budete potřebovat ošetření z jakéhokoliv důvodu, máme ho zdarma. Jinak tomu ale může být v zahraničí, jelikož sem je doporučováno cestovní pojištění do EU, popřípadě cestovní pojištění mimo EU. A důvod toho je takový, že jedině tak můžeme získat plnohodnotnou ochranu spojenou s kompenzací zdravotních výdajů.

Část výdajů může naše pojišťovna přece jenom zaplatit

Podívejme se konkrétně na to, co zákonná zdravotní pojistka dokáže. I v zahraničí, především v EU umí případné zdravotní výdaje hradit. Vždy však s ohledem na to, co je hrazeno u nás. Tedy proplatí pouze takové zákroky, které máte zdarma v naší zemi, a to v částce, kolik jsou účtovány tuzemskými lékaři. Proto ne vždy může daná ochrana vyhovovat. Příkladem je třeba cestovní pojištění na hory, kde mohou jít výdaje do milionů. Pokrýt je přitom může i to získané nejlevnější cestovní pojištění online.

Získat pojistku je snadné

Nyní tedy víme, že zákonné zdravotní pojištění není ideální volbou. Nehledě na to, že neumí nabídnout rozšíření, které se mohou vztahovat třeba k našim zavazadlům, nebo odpovědnosti. I to je jeden z důvodů, proč srovnání cestovního pojištění provést a proč tak získat ochranu, jakou potřebujeme. Třeba do země, jakou je Lichtenštejnsko. A to kdekoliv po celém světě. Jedině tak budete mít stoprocentní jistotu toho, že nás nečeká jakékoliv vydání.

 

Poznámka: Toto je komerční článek.