Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Norsko je země, která vás dokonale uhrane. Přečtěte si, proč se do něj zamilujete!

Pokud jste ještě nikdy nenavštívili žádnou ze skandinávských zemí, vězte, že byste to měli v nejbližší době napravit a vydejte se do Norska. Nenechte se odradit chladnějším počasím či tím, že jde o dražší destinaci – severský stát vám vše vykompenzuje přírodními krásami a jedinečnou atmosférou. S počasím to navíc není tak hrozné, jak si možná myslíte, a co se týče peněz, nabízí se mnoho možností, jak ušetřit za cestu či ubytování.

Co byste měli o Norsku vědět (než vyrazíte)?

Trajektem do Norska míří především milovníci divoké přírody a nedotčené krajiny. Norové jsou velmi přátelští a vůči cizincům pohostinní. Obvykle netrpí předsudky, ovládají angličtinu a vždy ochotně poradí.

V Norsku se téměř nekrade. Země je bohatá, což je znát na vysoké životní úrovni zdejších obyvatel. Zároveň je zde velmi bezpečno.

Počítejte s tím, že pronájem auta je poměrně drahý. Proto zvažte dopravu vlastním vozem (převeze vám ho trajekt), případně cenově dostupnou jízdu vlakem. Železniční doprava je v Norsku velmi příjemná a komfortní.

Co byste měli v Norsku vidět (až tam budete)?

Rozhodnete-li se jet trajekty do Skandinávie, užijete si skvělou podívanou již během cesty – pohled na majestátní fjordy je přímo fascinující. Nejnavštěvovanějšími jsou  Nærøyfjord a  Geirangerfjord.

Chcete-li důvěrně poznat místní tradice a zároveň si užít nevšední kombinaci většího města zasazeného v přírodě, rozhodně se vydejte do Bergenu. Pokocháte se zde pohledem na malebnou přístavní část, zavítáte do známého Rybářského muzea či do staré pevnosti Bergenhouse. Na své si však přijdete i v případě, že prahnete po zážitcích gurmánského charakteru – zdejší rybí trh nabízí nespočet čerstvých specialit.

K dalším „povinným“ zastávkám v Norsku patří příjemné hlavní město Oslo a studentský Trondheim. A samozřejmě norské národní parky, jako je Jostedalsbreem s největším evropským ledovcem.

Poznámka: Tento článek je komerční.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *