Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Nevíte, kde strávit léto? Vyražte do Třeboně

 

Malebný kout jihočeského kraje – to je Třeboň. Toto překrásné město umístěné mezi kouzelnou modrozelenou krajinu, protkanou rybníky, lesy a loukami, láká každé léto stovky návštěvníků. A pokud k tomu připočteme ještě malebné hospůdky, slatinné lázně a překrásné památky, pak určitě při rozhodování, kde letos strávit dovolenou, nemůže přicházet v úvahu jiná volba než Třeboň.

Třeboň je často přezdívána „perlou jižních Čech“. A není skutečně divu. Při návštěvě tohoto jihočeského města můžete obdivovat nejen krásu okolní krajiny, která byla již v roce 1977 zařazena na seznam reservací UNESCO, ale samozřejmě i nesčetné množství překrásných historických památek.

Při návštěvě Třeboně se skutečně nudit nebudete, protože každá si zde „přijde na to své“ – v okolních lesích můžete vyrazit na sběr hub či borůvek, milovníci cykloturistiky pak budou nadšeni ze sítě naučných stezek. A samozřejmě nesmíme zapomínat ani na rybáře, neboť právě třeboňsko patří k oblasti protkané rybníky, říčkami a slepými rameny.

 

Třeboň byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Historie Třeboně začíná již ve 12. století

Samotná historie Třeboně se začíná psát již ve 12. století, kdy zde při jedné z obchodních cest uprostřed lesů vzniká trhová osada. Díky čilému obchodnímu ruchu se stává stále bohatší, začíná se rozrůstat a o století později je již obehnána hradbami a vodním příkopem. Největší rozkvět Třeboň zažívá za vlády Rožmberků (ve 2. polovině 14 století), kteří založili třeboňský klášter, získali nejrůznější výsady od Karla IV. a z města udělali takřka nedobytnou pevnost.

Zámek Třeboň je skvělým výletním místem.

Třeboň a rybářství

K největšímu rozvoji rybářství došlo na přelomu 15. a 16 století, přičemž největší zásluhu na tom má Štěpánek Netolický, který vytvořil Zlatou stoku (48 km dlouhý umělý kanál mezi Třeboní a Veselí nad Lužnicí, jehož voda napájí cca 50 rybníků) a jeho následovník Jakub Krčín z Jelčan (stavitel největšího jihočeského rybníka Rožmberk a rybníka Svět).

Pokud i vy patříte k nadšeným rybářům anebo si prostě rádi pochutnáte na rybích specialitách, pak byste si neměli nechat ujít již 13. ročník Rybářských slavnostní, které ve dnech 18 – 20.8. 2017 probíhají po celém Třeboňsku. Ostatně na zajímavé kulturní akce se můžete v Třeboni těšit během letních měsíců neustále.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *