Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Nejoblíbenější destinace pro dovolenou 2017

 

Prázdniny už klepou na dveře, a tak je na čase přemýšlet, kde strávíte letošní dovolenou.

Pokud už máte jasno alespoň v tom, že zvolíte zájezd k moři, podívejte se na nejoblíbenější zahraniční destinace, které vládnou sezóně 2017.

Hotel Evi - Rhodos. Řecko patří k oblíbeným turistickým destinacím.

Tradičně vede Řecko, vrací se ale i Egypt

Dlouhodobě mezi nejoblíbenější destinace patří bezesporu Řecko, zejména pak ostrovy Rhodos, Korfu a Kréta. Na své si zde přijdou jak milovníci koupání a moře, které je zde neobyčejně čisté, tak i vyznavači sportu a turistiky.

Všechny tři ostrovy nabízejí nekonečné, až dechberoucí pláže i příjemné posezení v místních tavernách a, samozřejmě, prohlídky starobylých památek, sahajících až ke kořenům naší civilizace. Patří proto právem k nejvíce navštěvovaným destinacím.

Mezi turisty se vrací opět do kurzu i dovolená v Egyptě, zejména pak oblíbené destinace Marsa Alam a Hurghada. Egypt láká turisty nejen na překrásnou podmořskou faunu a flóru, která vybízí ke šnorchlování, ale i na celosvětově známé památky a originální egyptskou kulturu.

V Egyptě určitě počítejte s tím, že se opravdu ohřejete. Vyskytují se tu totiž tři roční období – zima, první léto a nejteplejší druhé léto, to trvá od poloviny července do 15. listopadu a teploty sahají až přes 40 °C.

Marsa Alam, oblíbená destinace v Egyptě.

Jak správně vybrat zájezd

Velké oblibě se těší zejména zájezdy 7–9denní, s all inclusive stravou a krátkou vzdáleností od moře. Než se rozhodnete, jaká dovolená u moře by pro vás byla nejideálnější a jaký typ zájezdu zvolit, měli byste předem znát daná kritéria. Tím podstatně zúžíte oblast výběru. Jedná se zejména:

  • Výběr konkrétní destinace.
  • Výběr typu ubytování – hotel, penzion, bungalov. Dívejte se vždy na počet hvězdiček, které vypovídají o úrovni ubytování. Čím více hvězdiček hotel má, tím je ubytování komfortnější. Nejoblíbenější jsou 3 a 4hvězdičkové
  • Délka pobytu – nejčastější délky pobytů jsou 7–9denní, 10–12denní, ale i 13denní a více.
  • Počet osob – pokud cestují i děti, volte takový hotel či penzion, kde bude program i pro ně.
  • Typ stravování – snídaně, polopenze, all inclusive – v případě, že cestují děti, doporučujeme volit all inclusive, který často zahrnuje neomezenou konzumaci nealkoholických nápojů.
  • Vzdálenost od pláže – při výběru zájezdu se soustřeďte na to, jak je hotel vzdálený pláži, nikoliv moři. Moře může být za rohem, ale nejbližší pláž pak třeba až 2 km daleko.
  • Cena zájezdu – stanovte si přesný rozpočet, do kterého se chcete při výběru zájezdu vejít.

Poznámka: Tento článek je komerční.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *