Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Na výletě po Krušných horách

Krušné hory, které v minulosti byly neprávem opomíjeny, si v posledních letech konečně získávají své zasloužené místo mezi ostatními horkými masivy. Oproti ostatním českým a moravským horám mají totiž jednu velikou výhodu – nízký turistický ruch. K minulosti také patří tvrzení, že krušnohorské lesy jsou více znečištěné a poničené, než ostatní oblasti. Ba právě naopak, zdejší příroda si získá vaši přízeň velice rychle a okouzlí vás živými barvami. Zajímavostí je také zdejší infrastrukura. Snad v žádných jiných českých horách nenajdete tolik různých obcí a vesniček, které v minulosti sloužily především jak ubytování místních obyvatel, jenž zde těžili nerostné bohatství. Doly jsou zde však již dlouhá léta uzavřeny, nicméně krušnohorská městečka si dál žijí vlastním životem.

Boží Dar – nejvýše položené městečko ve střední Evropě

Pokud byste chtěli navštívit nejvýše položené město ve střední Evropě, pak ho najdete právě v Krušných horách. Je jím Boží Dar, jež leží ve výšce 1028 m.n.m a může se pochlubit úspěšnou hornickou minulostí. V současné době je Boží Dar oblíbeným horským střediskem, kam ročně míří řadu českých i zahraničních turistů. Většina jiných starších památek bohužel shořela při velkém požáru roku 1808. I přesto se zde můžete „kochat“ několika dalšími architektonickými skvosty, které určitě stojí za to, abyste se na ně přišli podívat. Jedním takovým je např. barokní kostel sv. Anny nebo klasicistní radnice. Přímo na náměstí Božího Daru pak začíná velice oblíbená naučná stezka Božídarské rašeliniště, která vás provede největší přírodní rezervací v Krušných horách. Na příjemnou procházku se pak můžete vydat i po trase zvané Blatenský příkop. Tato stezka, na níž poznáte i technické památky z 16. století, vás dovede až do obce Horní Blatná.

Klínovec – nejvyšší hora Krušných hor

skiareál klínovecNejvyšší horou Krušných hor je Klínovec, který však s nadmořskou výškou 1244 metrů určitě nemůže soupeřit s krkonošskou Sněžkou. Nicméně Klínovec patří k vyhledávanému cíli pěších i cykloturistů, v zimě je pak oblíbeným lyžařským centrem. O tom, že Krušné hory mají skutečně co nabídnut, se nejlépe přesvědčíte sami, pokud se v těchto končinách rozhodnete strávit alespoň pár dní.


Poznámka: Obrázky byly použity z portálů e-chalupy.cz a ozi-dar.ceskehory.cz.