Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Milán, město milovníků oper, módy a umění

 

Pokud milujete módu a umění, pak byste rozhodně neměli vynechat návštěvu předního italského města Milán, jehož jméno je právě v souvislosti s módou a uměním vyslovováno stejně často jako Paříž či New York.

Milán je místem milovníků oper (slavnou La Scala zná téměř každý český i zahraniční operní umělec), kultury, módy a dobrého jídla. Město je proslavené pořádáním řadou veletrhů nejrůznějšího zaměření (v letošním roce zde probíhá např. EXPO 2015) a samozřejmě také držitelem jednoho z nejslavnějších obrazů na světě – freskou „Poslední večeře“ od Leonarda da Vinciho. Tento obraz můžete obdivovat v dominikánském kostele S. Maria delle Grazie na Corso Magneta.

Přestože Milán patří mezi významná historická města, může na první pohled působit až nevlídně. Široké ulice, moderní stavby a rychlé životní tempo. Pokud se však vydáte do staré části Milána, pak se i čas na chvíli zastaví a vy budete skutečně okouzleni.

Piazza del Duomo je hlavním centerm Milána.

Hlavním centrem Milána je náměstí Piazza del Duomo

Hlavním centrem Milána je náměstí Piazza del Duomo, jehož dominantou je bezesporu překrásná katedrála S. Maria Nascente, která je zároveň s délkou 157 metrů a výškou 109 metrů největší gotickou stavbou v Itálii.  Katedrála vás uchvátí svou monumentálností i překrásně zdobenými vnitřními prostory, které pojmou až 5000 věřících. Nejpůsobivější pohled na tuto jedinečnou stavbu je při západu slunce, určitě byste si tedy tento pohled neměli nechat ujít.

Pokud chcete ochutnat některé z místních specialit, pak byste měli zavítat do skleněné galerie Viktora Emanuela, která je proslulá četnými bary a restauracemi. K typickým místním specialitám patří například risotto alla Milanese alias rizoto se šafránem, obalovaná telecí kotleta, ossobuco alias telecí kližka s kostí či brasato alias dušené hovězí.

Milovníci módy si pak přijdou na své v nákupní pasáži ve tvaru kříže, která spojuje Dómské náměstí s náměstím Piazza della Scala. Hlavní budovou tohoto náměstí je slavná budova italské Opery postavená v letech 1775 -1778.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *