Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Láká vás dobrodružství? Vypravte se do Japonska

Japonsko patří k zemi, která láká nejen svoji kulturou a zvyky, ale i překrásnou přírodou. Pověst japonských zahrad krásných v každém ročním období už dávno překonala hranice kontinentu. Japonsko je zemí, kde se prolíná stovky stará historie se současnou moderní dobou. Někoho fascinují prastará bojové umění či čajové obřady, jiní dávají přednost technologiím, v nichž jsou Japonci nepřekonatelní.

Pokud nepatříte k vysloveným znalcům Japonska, pak pro vás návštěva této země „samurajů“ bude nejen jedním velkým dobrodružstvím, ale také zajímavých kontrastů a překvapení. Kupříkladu Japonci nedávají nikdy a nikde přednost ženám, stejně tak ani starým lidem a handicapovaným, což byste od národa, který ji pověstný svou zdvořilostí asi nečekali.

Pokud si u nás stěžujete na neohleduplnost v dopravních prostředcích, pak jste ještě nebyli v Japonsku. Japonci do dopravních prostředků nastupují ve zběsilém tempu, bez ohledu na ostatní. Vyhraje jen ten „nejsilnější“, který se prodere ven, popřípadě dovnitř vozu. To, že vystoupíte na jiné stanici, protože jste se prostě nedostali ven, je v Japonsku zcela běžné.

Hlasité srkání a mlaskání? Při jídle v Japonsku zcela běžné

Sushi je oblíbené japonské jídlo

Ani návyky při stravování se zrovna neshodují s předepsaným českým bontonem, pan Špaček by z Japonců rozhodně radost neměl. Japonští strávníci při jídle mlaskají, hlasitě srkají a popotahují. Zajímavostí japonských restaurací je tzv. „runing sushi“ – jídlo k vám putuje na pohyblivých pásech.

Přestože chování Japonců při jídle není vybrané, neexistuje, aby jedli, byť jen zmrzlinu, na ulici. Stejně tak je nepřípustné na ulici smrkat či v botách vstoupit do místnosti pokryté rohožemi tatami a to ani tehdy, nacházejí-li se tyto rohože v restauraci.

Za gejšami do města Kjóto

Pokud uvažujete o návštěvě této země jen na krátkou dobu, pak určitě doporučujeme navštívit ostrov Honšú a hlavní město Tokio, kde najdete desítky obdivuhodných moderních staveb. Vaší pozornosti by také nemělo uniknout nejzajímavější místa Kantó a Kansai.

Pokud vás moderní Japonsko příliš nezajímá a chcete poznat skutečnou japonskou kulturu, pak byste se měli vydat do města Kjóto, které bylo po tisíciletí místem císařů a duchovním a kulturním centrem celé země. Je to také jediné místo, kde se můžete ve slavné kjótské čtvrti Gion setkat s ještě slavnějšími gejšami.

Infobox:

  • cesta z Prahy do Japonska trvá cca 13 hodin letu
  • národní měna je japonský jen – 1 JYP = cca 21 Kč
  • národní jídla: sushi, sašimi (syrové rybí plátky), tempura (kousky ryb, krevet a zeleniny smažených v těstě), jakitori (grilovaný kuřecí špíz)
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *