Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Lago di Garda – hotel Meandro – recenze

  • Ubytování:
  • Zábava:
  • Jídlo:
  • Prostředí:
  • Personál:
  • Služby:
  • Celkový dojem:
4.9
 

Hotel Meandro***, ve kterém jsme v srpnu 2017 strávili 5 dní dovolené, se nachází v městečku Gargnano přímo nad italským jezerem Lago di Garda. Hotel rodinného typu s jedinečnou italskou kuchyní rozhodně patří k těm, které bych doporučila navštívit.

Ubytování hotel Meandro***

Pokoje v hotelu Meandro jsou menší, ale přesto nabízejí možnost ubytování i pro 4 člennou rodinu, což je v řadě hotelích problém. Počítejte s tím, že pokoje nejsou úplně moderně zařízené, spíše renovace proběhla již před více lety. Nicméně postele byly pohodlné, děti mohly spát na vyvýšeném „patře“, na které se lezlo po železném žebříku, což však není příliš vhodné pro menší děti. Pokoj disponoval klimatizací, což bylo v letním měsíci velice příjemné. Příjemná byla také dostupnost balkónu, kam jste si mohli dát usušit ručníky a věci z koupání. My měli výhled do zahrady i na jezero Lago di Garda, které je od hotelu vzdálené skutečně jen několik pár set metrů.

Co vás však v hotelu Meandro*** zcela jistě nadchne, je nádherná jídelna s proskleným výhledem na jezero Lago di Garda. Část jídelny přechází i na otevřenou terasu, takže ráno při snídani jste měli skutečně dvojnásobný požitek – jídlo a jedinečný výhled na jezero. Večeře byly podávány formou výběru z několika menu, které jste si vybírali den předem. V tomto případě je třeba být trošku jazykově vybavení, protože jídelníček byl v angličtině, němčině a tuším, že francouzštině a mnohdy obsahoval výrazy, pod kterými jsme přesně nevěděli, jaké jídlo si vybavit. Musím však konstatovat, že 5ti chodová večeře obsahovala vždy tradiční a zajímavá italská jídla. Mohli jsme tedy okusit i něco málo z národních specialit, jakou jsou např. mořské plody a různé upravené ryby.

Hotel Meandro je příjemný, spíše rodinný hotel.

Ubytování hotel Meandro***

Hotel Meandro*** disponuje také krytým bazénem se vstupem na travnatou zahradu, ve kterém se mohou zejména děti vyřádit.

Okolí hotelu Meandro***

Hotel Meandro*** se nachází v městečku Gargnano, které nás okouzlilo svými uličkami i restauracemi nacházejícími se v přístavech a v okolí promenády kolem jezera. Jde o typické italské město, alespoň tedy co se historické části týče. Je jako stvořené pro večerní procházky.

Samozřejmě nelze opomenout jezero Lago di Garda nebo také Gardské jezero, které patří k největším jezerům v Itálii. Jezero bylo vytvořeno po poslední době ledové Etschským ledovcem, čemuž také odpovídá jeho teplota. Rozhodně nečekejte teplé moře, přesto si s mořem v ničem nezadá. V jezeře si užijete jak čistotu moře, tak vlnění, jen s tím rozdílem, že nejste „upatlaní“ od soli.

Z hotelu Meandro*** je to k jezeru cca 200 metrů, stačí pouze sejít po klikaté silnici a přijdete k pěkné oblázkové pláži, jejíž vyvýšená část je zatravněná a poskytuje díky stromům příjemný stín. Přímo na pláži se nachází restaurace-pizzerie, takže si můžete v klidu zajít na oběd bez toho, aniž byste museli všechny věci na koupání brát sebou. U jezera je možné si též za poplatek vypůjčit šlapadla a pokochat se nádhernou přírodou kolem.

 

Zábava v okolí Lago di Garda

Pokud vás nebaví pouze lenošení u jezera, procházky městem či sportování, můžete jiný druh adrelaninu hledat v některém ze zábavních (Gardaland, Movieland) a vodních parků (CanevaWorld, Picoverde Parco Acquatico, Riovalli Acquasplash). A že jich v okolí jezera je skutečně požehnaně.

Osobně jsme navštívili zábavný park Gardaland založený již v roce 1975, jež se nachází  je v jižní části jezera, mezi Peschierou a Lasize. V parku si přijdou na své malí i velcí – je tu řada horských drah, vodní podzemní atrakce, obří kolo, kouzelný dům a mnoho dalšího. 

Nás nejvíce nadchla horská dráha „Šaman“, kde doporučujeme vystát tu šílenou frontu – je to asi to nejlepší, co v parku je. Jde o horskou dráhu s virtuální realitou, kdy dostanete na oči brýle, které ve 3D simulují to, jak po dráze jedete, vy však vidíte kolem sebe úplně něco jiného – medvědy, orly, padáte do ohně…opravdu velký zážitek.

Vstupné se platí vždy pro celou rodinu a je jednorázové. Na jednotlivých atrakcích pak již nic neplatíte. Oficiální webové stránky: https://www.gardaland.it. Vstupenky do parku lze zakoupit i online, jejich cena je i levnější. Pokud nechcete jít i do aquacentra, postačí vám vstupenka za 36 Euro pro dospělou osobu, děti mladší 10ti let platí 32.5 Euro.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *