Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Karlštejn láká k návštěvě netradičními prohlídkami i divadlem

Hradem provede sám kastelán

Gotický skvost patří mezi naše nejnavštěvovanější hrady, ročně jej navštíví přes 200 tisíc návštěvníků. Ani letos tomu nebude jinak, hrad láká v sezóně 2019 nejen na klasické prohlídkové trasy, ale můžete se vydat na kafe s kastelánem, zažít večerní putování hradem s překvapením nebo se ponořit do tajů posvátných prostor. Milovníci muzikálu Noc na Karlštejně jistě využijí možnost zhlédnout oblíbenou inscenaci přímo na nádvoří hradu a užít si tak atmosféru hradu naplno.

Chcete zažít opravdu něco mimořádného a dozvědět se o hradu ty nejzajímavější věci od osoby nejfundovanější? V průběhu roku se budou konat zcela ojedinělé prohlídky a hradem vás provede sám kastelán Lukáš Kunst. Během tříhodinové podvečerní prohlídky a posezení u kávy a malého občerstvení vám představí hrad po svém, navíc se dostanete i do míst, která jsou ostatním návštěvníkům nepřístupná.

K tomu v době, kdy je hrad uzavřen pro ostatní návštěvníky, a vy se budete moci naplno vžít do doby Karla IV. Pod dojmem takového nevšedního zážitku není nic lepšího než si najít ubytování nedaleko Karlštejna a veškeré pocity dokonale vstřebat.

Noc na Karlštejně letos naposled před plánovanou rekonstrukcí

Večery na Karlštejně však nebudou patřit jen prohlídkám, na nádvoří se totiž bude zpívat a hrát oblíbený muzikál Noc na Karlštejně. V letošním roce je připraveno celkem 22 divácky úspěšných představení. Právě letos máte také možnost naposledy zhlédnout muzikálovou inscenaci před plánovanou rekonstrukcí, takže určitě neváhejte. Inscenace byla oceněná nominací na Cenu Thálie a odborná kritika ji označila za perlu letních scén.

Putování hradem s překvapením si užijí hlavně děti

Bílá paní? Nebo sám Karel IV.? A kdo hlídal v minulosti poklad? Nechte se překvapit! V letních měsících probíhají na hradě netradiční prohlídky s názvem Večerní putování hradem s překvapením, které si užijí hlavně děti. Atmosféra potemnělého hradu je pro vypravování nevšedních historek ideální. Prohlídky budou probíhat během prázdninových měsíců každou středu večer. Rodině určitě zajistěte nejen vstupenky na kouzelnou prohlídku, ale hlavně ubytování v romantickém hotelu Karlštejn, protože se vám nebude chtít jet ani domů! Kromě večerního putování je možné ještě navštívit hradní kaple během mimořádných prohlídek posvátných prostor.

Pozn. Tento článek je komerční.