Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Gaia Royal, Kos – Řecko – recenze

  • Program:
  • Zábava:
  • Jídlo:
  • Personál:
  • Služby:
  • Prostředí resortu:
  • Okolí mimo resort:
  • Celkový dojem:
4.8
 

Gaia Royal, Kos - ŘeckoGaia Royal je příjemné letovisko na řeckém ostrově Kos, které, jak jsem se sami přesvědčili v letošním létě 2016, je ideální zejména pro rodiny s dětmi.

Cesta letadlem sem trvala cca 2:50 + cca 45 minut jsme strávili cestováním v autobuse, který rozvážel rodiny po jednotlivých letoviscích. 

Ubytování v resortu Gaia Royal

V cestovní kanceláři jsme si připlatili výhled na moře, přičemž tuto investici skutečně všem doporučuji. Náš rodinný pokoj sice směřoval na okolní bungalovy, nicméně k moři to bylo „co bys kamenem dohodil“ a především jsme byli trošku více vzdáleni od zoologické a animačních programů.

Měli jsme také příplatek za rodinný pokoj, což bylo velice příjemné. Pokoj byl prostorný, rozdělený na 2 samostatné ložnice, takže i naše děti měly soukromí. Příjemné bylo také to, že náš „apartmán“ byl v přízemí s terasou, takže bylo možné přímo z pokoje odejít na pláž.

Každý den také chodila pokojská pokoje uklízet, takže jste nemuseli mít strach, že v koupelně zůstane písek z moře nebo v pokoji našlapáno. Personál byl celkově milý a vstřícný, na recepci jste se domluvili anglicky i německy.

Pláž a moře

Pláž a moře jsou od resortu vzdáleny skutečně malý kousek, nechodili jsme nikam daleko. Pláž je písečná s velice pozvolným vstupem do moře, i několik desítek metrů od pláže dospělí stále stačili, což bylo příjemné. Pláže nebyly nikterak přelidněné, pokud jste nechtěli ležet pod placenými slunečníky, mohli jste si vybrat prakticky „samotu“ kdekoliv podél několikakilometrové pláže. Moře bylo čisté, jen při větším větru na začátku byla navátá suchá černá tráva. Po celou dobu dovolené nám zde vál příjemný vítr, které vytvářel nejen krásné vlny, ale především ochlazoval.

Služby a vybavení resortu Gaia Royal

Gaia Royal je rozsáhlý komplex bungalovů, který nabízí širokou paletu služeb. Pro děti i dospělé je zde k dispozici několik propojených sladkovodních bazénů, které byly v noci krásně osvětleny. Trošku nevýhodu bych viděla v tom, že větší část bazénového komplexu byla přizpůsobena malým dětem, takže vody zde bylo tak do pasu. Nicméně našla se zde i menší část, kde se dalo plavat. 

Resort Gaia Royal disponuje také vlastní mini zoologickou zahradou s menšími zvířátky a mini golfem. Vstup do ZOO byl zdarma, na minigolf za poplatek, nicméně dalo se zde hrát i večer při umělém osvětlení, což bylo určitě příjemné zpestření dovolené.

Resort každý večer pořádá animační programy pro děti, což mi trošku dovolenou znepříjemnilo. Animační programy byly poměrně hlasité a trvaly cca do 24:00, takže když jsem se chtěla po náročném dni u moře v klidu vyspat, musela jsem vydržet, než programy ustaly. Nicméně je možné, že část hudby šla i z vedlejšího resortu, naše děti animační programy už moc nebraly, takže jsme nikdy do konce nevydrželi. Každopádně, pokud nejste noční ptáci a máte večer už rádi klid, pak vás tento resort v tomto ohledu asi moc nepotěší.

Jídlo v hotelu Gaia Royal

Jídlo v hotelu Gaia Royal se nedá hodnotit jinak než jako fantastické, jedinečné a famózní. Tak neuvěřitelný výběr z jídel jsem doposud ještě nikde nezažila. Neuvěřitelné množství zeleniny, ovoce, sladkostí a jídel, které se navíc každý den obměňovali. Měli jsme zaplacenou plnou penzi, kterou doporučuji kvůli neomezené konzumaci nealkoholických a některých alkoholický nápojů u bazénu. 

Tipy na výlety v resortu Gaia Royal

Akvapark LidoV rámci pobytu nabízí cestovní kancelář několik výletů, které jsme my osobně však nevyužili. Cca 2-3 km od resortu je hezký akvapark LIDO, kam jsme po silnici došli pěšky.

Mimo resort jsou Řekové pěkná čuňata. Nestačili jsme se divit.

Jinak příroda mimo resort je opravdu ubohá, s nějakými výlety po okolí moc nepočítejte. Krajina zde příliš hezká není, nikdo zde nezavlažuje, takže zde nenajdete žádnou zeleň, pouze suchou trávu. Navíc jsme byli opravdu znechuceni tím, jací jsou Řekové prasata (a to doslova). To, co jsme po cestě do akvaparku viděli ve škarpách nás utvrdilo v tom, že si Řekové moc starostí s tím, kam dají odpad, nedělají.