Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Dovolená s elektrokolem? Bude se vám líbit!

Rozhodli jste se, že si s sebou na dovolenou vezmete i kolo, ale máte obavy z toho, že se svou fyzičkou nepřekonáte vyšší kopce a náročnější terén? Představa, že vám ostatní ujedou a vy zůstanete zadýchaní v půli cesty, by vás od cykloturistiky neměla odradit. Řešení nabízí populární elektrokolo, které se postará o to, aby vaše zážitky byly už jen příjemné.

Největší výhody elektrokola

Elektrokolo je určeno zejména pro fyzicky méně zdatné cyklisty a starší osoby. Jinými slovy pro všechny, kteří nemají dostatek sil na zdolání náročnějšího terénu, ale nechtějí se jízdy na kole vzdát.

K největším výhodám elektrokola patří relativně vysoká průměrná rychlost jízdy, minimální námaha a s ní související komfort. Dále pak to, že není nutné příliš přemýšlet nad trasou jízdy – na sedle kola s elektromotorem lze jet téměř kamkoliv.

Na co si dát pozor?

Zájem o elektrokola logicky způsobil, že trh zaplavily i levné a nepříliš kvalitní modely. Vyznačují se vysokou hmotnost a špatným rozložením váhy, nízkou kapacitou baterie, nepohodlným sedátkem a dalšími neduhy. Chcete-li si výlety do přírody užít bez kompromisů, pořiďte si elektrokolo, které zmíněnými nedostatky netrpí.

Kde seženete kvalitní elektrokolo za přijatelnou cenu?

Za dobrou cenu je k mání například univerzální elektrokolo značky Kentoya. Model RSEB-303 s akcelerátorem má baterii integrovanou přímo v rámu a díky tomu i vhodně umístěné těžiště. K dalším výhodám patří lehký hliníkový rám, volitelný pětistupňový asistent, přední odpružená vidlice a kotoučová brzda.

Dojezd elektrokola se pohybuje mezi 40 – 50 kilometry, v závislosti na hmotnosti jezdce a náročnosti terénu.

Pokud vás elektrokolo vyšší střední třídy zaujalo, přečtěte si o něm další informace na www.kentoya.cz. Značka Kentoya je na českém trhu od roku 1994 a v její nabídce najdete také skútry 125 a mopedy.

Poznámka: Tento článek je komerční.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *