Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Chystáte se na dovolenou do Chorvatska? Při výběru čtěte recenze.

Chorvatsko ani poletech neztratilo nic ze svého kouzla a jako cenově dostupná dovolená u moře láká každoročně celou řadu turistů a to nejen z České republiky. Krásné oblázkové pláže, Jadranské moře a chvíle, kdy nemusíme na nic myslet ani nic dělat, to jsou chvíle, na které se celý rok těšíme.

Pokud také vy uvažujete o tom, že letošní dovolenou strávíte u moře, pak byste měli využít tzv. last minute Chorvatsko zájezdy. Tento typ zájezdů patří všeobecně k nejoblíbenějším, neboť nabízí ubytování v apartmánech, penzionech či hotelových pokojích za zvýhodněné ceny v rozmezí 10 – 50% z ceny původní.

Než se pustíte do samotného výběru dovolené, měli byste si stanovit základní kritéria, která vám hledání usnadní. Důležité je samozřejmě vědět nejen v jakém termínu chcete na dovolenou jet a jaká je maximální částka, kterou jste ochotni za dovolenou utratit, ale není radno podceňovat ani další důležité faktory.

Pokud máte rádi kvalitu, vybírejte podle hodnocení klientů

Aby se vaše letní dovolená neproměnila v noční můru, doporučuji věnovat výběru vhodného hotelu, penzionu či apartmánu trochu více času a projít si například hodnocení klientů, kteří ubytovací zařízení navštívili před vámi. Hodnocení vám pomůže objektivně posoudit, zda-li je ubytování Chorvatsko skutečně takové, jak se jeví na fotografiích či jak je popsáno v brožuře cestovní agentury. Ne vždy se totiž to, co na fotografii vidíte, shoduje s realitou.

Další důležitým faktorem je zjistit si podrobnosti o vybavení hotelu a jeho vzdálenosti od pláže (pozor nikoliv od moře). Pokud vám jakožto Středoevropanovi moře chybí, pak určitě nebudete chtít trávit cestou na pláž dlouhé minuty.

 Pokud jste rodina s malými dětmi, pak asi budou pro vás zajímavé hotely s animačními programy, bazénem či tobogány. Pro ty, kteří zase naopak vyžadují na dovolené klid, by se měli porozhlédnout po hotelu, kam mají přístup jen děti od 15+ výše (i takové jsou již v nabídkách cestovních kanceláří).

Ať tedy se již rozhodnete pro dovolenou v Chorvatsku či pro jinou zahraniční destinaci, vždy si na výběr udělejte čas. Vyplatí se vám to.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *