Informace, rady i tipy na dovolenou a výlety
Recenze
Krásy hradů a zámků
Facebook
Twitter

Chcete si ještě zalyžovat? Zkuste italské středisko Tarvisio

 

Paní zima už pomalu bude předávat svoji vládu jaru, nicméně přesto možná některé z vás zamrzí, že si vlastně ještě pořádně nezalyžovali. Pokud vás nelákají česká pohoří a chcete se podívat dál než do českých Krkonoš, pak vyzkoušejte Itálii – konkrétně pak malebné italské městečko Tarvisio.

Toto město leží 750 m.n.m. a nachází se na úpatí Julských Alp, v blízkosti hranic Rakouska a Slovinska. Pokud navíc bydlíte v moravském kraji, pak se jedná o nejbližší možné lyžování v Itálii – cesta je dlouhá cca. 500 km a po dálnici dojedete prakticky až do Tarvisia.

Sjezdovky, snowparky a sáňkařské dráhy

Skiresort Tarvisia lyžařům nabízí k dispozici 17 sjezdovek v celkové délce 33 kilometrů. K té nejkrásnější a zároveň nejdelší patří bezesporu sjezdovka Prampero, která vám nabídne trať o úctyhodné délce 3920 metrů. Tato jedinečná sjezdovka Alp začíná v Tarvisiu a končí až na vrcholku Monte Lussari, přičemž pro jízdu na vrchol je možné zvolit z několika typů vleků.

Skiareál samozřejmě poskytuje i celou řadu dalších služeb. Využít můžete například místní snowpark (4x rail a 2x skokánek), cvičné areály pro výuku dětských lyžařů, sáňkařskou dráhu, noční lyžování, lyžařskou školu, půjčovnu lyžařského a snowboardového vybavení či místní fitness.

Pokud patříte spíše k vyznavačům běžkování, pak věřte, že ani v tomto ohledu vás Tarvisio nezklame. Najdete zde celkem 60 běžeckých tratí, které jsou skutečně vždy perfektně připravené.

Tarvisio, tak jako řada dalších horských měst, je typické turistické město, proto je možné zde vybírat ze skutečně pestré nabídky ubytování. K dispozici jsou jak hotely, tak i penziony či apartmány a to nejen přímo v Tarvisiu, ale i přímo na vrcholku Monte Lussari. Odtud je také okouzlující výhled na celé údolí Valcanale.

Poznámka: Obrázek byl použit z webu http://www.summittour.cz/lyzovani/tarvisio